AKTUALNOŚCI

MODLITWA O ŁASKĘ CZYNIENIE MIŁOSIERDZIA

Dopomóż mi Panie, aby słuch mój był miłosierny, bym skłaniała się do potrzeb bliźnich, by uszy moje nie były obojętne na bóle i jęki bliźnich.

Dopomóż mi Panie, aby ręce moje były miłosierne i pełne dobrych uczynków, bym tylko umiała czynić dobrze bliźniemu, na siebie przyjmując cięższe mozolniejsze prace.

Dopomóż mi, aby nogi moje były miłosierne, bym zawsze spieszyła z pomocą bliźnim, opanowując swoje własne znużenie i zmęczenie. Prawdziwe moje odpocznienie jest w usłużności bliźnim.

O Jezu mój, przemień mnie w siebie, bo Ty wszystko możesz.

Fragm. “Dzienniczka” św. s. Faustyny Kowalskiej

JESIENNY SPACER

I co czuje i co żyje niech z nami chwali Maryję

“Każde dobre dziecko naśladuje swa matkę stosownie do ogólnego przekonania: kto kocha albo już jest podobny do osoby którą kocha albo stara się o to. Jeśli wiec kochamy Maryję powinniśmy się starać naśladować Ją.

bł. ks. Ignacy Kłopotowski

Okres Wielkiego Postu

“Pan Jezus nauczył nas, abyśmy umieli znieść, kiedy tego konieczność, lub dobro wyższe wymaga, umartwienie ciała i nie poddawali ciału duszy własnej, raczej o duszy zawsze troskliwiej pamiętali, niż o ciele, które wciąż się nam z swemi potrzebami narzuca i przez szatana kusi, odwodzi od świątobliwości i pobożności. Odpierając pokusę szatańską Pan Jezus powiedział mu dla naszej nauki i przestrogi, że nie samym chlebem żyje człowiek, ale wszelkiem słowem, które pochodzi z ust Bożych.”

bł. ks. Ignacy Kłopotowski

Mianowanie Siostry Łucji na kapitana 4 luty 2019

Siostra Łucja Aniela Wojdyno, loretanka, zasłużona katechetka i pielęgniarka, z oddaniem posługująca w Loretto i całej okolicy od dziesięcioleci. Swoim telentem muzycznym jako organistka służyła także mieszkankom naszego Domu Opieki. Ciesząca się wielką wdzięcznością okolicznych mieszkańców. Siostra Łucja to także uczestniczka i bohater Powstania Warszawskiego. Dnia 4-go lutego 2019 roku otrzymała nominację na kapitana w uznaniu za jej zasługi poniesione w obronie Rzeczypostopiltej Polskiej.

Łukasz Kudlicki, Dyrektor Gabinetu Politycznego w MON wręczył akt mianowania na stopień kapitana Wojska Polskiego Anieli Wojdynie (s. Maria Łucja). Uczestniczce Powstania Warszawskiego i Loretance.

Nagranie mianowania na kapitana Siostry Łucji 

Wiarę naszą stwierdzajmy życiem i czynami… Wówczas możemy być pewni, że łaski płynące na świat z Bożego Narodzenia staną się naszym udziałem.” bł. ks. Ignacy Kłopotowski

Nowy Kościół w Loretto jesienią

9 września 2018

UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWE I POŚWIĘCENIE NOWEJ ŚWIĄTYNI W LORETTO

09 styczeń 2018

STYCZNIOWY PRZYMROZEK

Głębokie matczyne spojrzenie Maryi daje nam poczucie jej macierzyńskiej opieki. Maryja nieustannie czuwa nad nami, nawet w tak mroźne dni jak dziś.

22 grudzień 2017

ŚWIĄTECZNE DEKORACJE

Mamy nadzieję, że świąteczne dekoracje w naszym Domu Pomocy Społecznej przybliżają choć w niewielkim stopniu naszym mieszkankom ciepło domowego ogniska w tym szczególnym okresie roku.

10 wrzesień 2017

ODPUST W LORETTO

Tradycyjnie , jak co roku, dzień odpustu przyciągnął do Loretto tysiące pielgrzymów. Organizacja tak wielkiej masowej imprezy mobilizuje i koncentruje wszystkie siły Zgromadzenia Sióstr MBL. Dom Pomocy Społecznej miał również swój udział w tym wydarzeniu. Zadaniem DPS-u było zorganizowanie punktu medycznego pierwszej pomocy. W tym roku , mimo ciepłej aury, nie była potrzebna żadna interwencja. Dziękujemy naszej załodze za dyspozycyjność w tym dniu i gotowość do niesienia pomocy innym.

5 czerwiec 2017

NOWA FIGURA MATKI BOŻEJ STANĘŁA NA DZIEDZIŃCU DPS-U

Z wielką radością przekazujemy informację o umieszczeniu nowej figury Matki Bożej na dziedzińcu. Figura wykonana została z piaskowca. Koleje jej losu były różne, a teraz została podarowana siostrom Loretankom, które mają nadzieję, że zostanie u nich na dłużej.  Matka Boża postawiona na betonowym postumencie zagląda do kaplicy DPS-u , której okna znajdują się naprzeciw.

28 luty 2017

NUNCJUSZ APOSTOLSKI Z WIZYTĄ W POLSKIM LORETTO

Nuncjusz Apostolski Ks. Abp Salvatore Pennacchio odwiedził Sanktuarium Matki Bożej w Loretto.

czytaj dalej

Wizyta poświęcona była głównie trwającej budowie nowej świątyni, która  jest chlubą, a zarazem wielkim wyczynem Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej. Zaledwie w 2014 roku byliśmy świadkami wmurowania kamienia węgielnego, a dziś możemy podziwiać świątynię górującą ponad wierzchołkami otulających ją sosen. Jego Ekscelencja miał okazję nie tylko podziwiać ją z zewnątrz, ale także wejść do środka, gdzie mógł poczuć atmosferę przyszłego sanktuarium, które niestety wymaga jeszcze wiele trudu i funduszy związanych z jego wykończeniem. Był to też czas wspólnej modlitwy przed Figurą Matki Bożej Loretańskiej oraz miłego spotkania z siostrami loretankami, które mogły skorzystać z okazji rozmowy w ojczystym języku czcigodnego gościa. Jednym z elementów wizyty było spotkanie z  pensjonariuszkami w Domu Pomocy Społecznej Charytatywnym Dziele Miłości im. ks. Ignacego Kłopotowskiego, który znajduje się na terenie sanktuarium. Nuncjusz Apostolski wyraził swoje uznanie za utrzymanie obiektu w idealnym stanie i stworzenie prawdziwie rodzinnego klimatu jego mieszkankom. Wizyta została zakończona wspólnym, pamiątkowym zdjęciem.

PRACE REMONTOWE
czerwiec 2017

NOWE DRZWI…

Jesteśmy w trakcie montowania drzwi oddzielających część administracyjną od części mieszkalnej DPS. Drzwi są bardzo nowoczesne, bo otwierane kartą magnetyczną. Mamy nadzieję, że spełnią swoje zadanie polegające na oddzieleniu od siebie obszarów pełniących tak różne funkcje.

marzec 2017

MALOWANIE KORYTARZA

Właśnie został odświeżony główny korytarz.  Farba w odcieniach zieleni nawiązuje do koloru budzącej się  przyrody za oknem. Obok zamieszczamy parę zdjęć dokumentujących to wydarzenie.